Plasti Dip nedir? Hangi alanlarda kullanılır?

Plasti Dip nedir? Nerelerde kulanılır?

Plasti Dip® spreyi uygularken yüzeyden ne kadar uzak tutmalıyım?

Plasti Dip® spreyi uygularken, sprey yüzeyden 15 cm uzakta tutulmalıdır!


Plasti Dip® yüksek sıcaklığa ve zorlu yollara karşı dayanıklı mıdır?

Plasti Dip® kaplama malzemesi 90 derece ye kadar dayanıklıdır, zorlu yollarda ve Ralli arabalarında dahi ürünün yüzeyi tutuşu ve dayanıklılığı kullanıcılar tarafından önerilmektedir. Fakat ısıya karşı Plasti Dip® direnci, kaplanmış yüzeyin ısıya ne kadar süre maruz kaldığı ve ısıya ne şekilde maruz kaldığı gibi etmenlerle birlikte değişiklik gösterir. Plasti Dip® ile kaplanmış yüzey; büyük darbelere maruz kalmadığı ve kimyevi maddelerle temas etmediği sürece yüksek sıcaklığa dayanıklıdır. Her defasında uygulamadan önce deneme yapmanız tavsiye edilmektedir.


Plasti Dip® sıvı kauçuk kaplamanın uzun süre kalıcı olması için nelere dikkat etmek gerekir?

Plasti Dip®’in yüzeyde uzun süre kalması doğru uygulanmasına bağlıdır. Plasti Dip®, kaplanılan yüzeyi çok iyi kavrar ve dayanıklılık sağlar. Plasti Dip uygulanırken dikkat edilmesi gereken iki önemli detay vardır. Birincisi, sprey ile yüzeyin arasındaki mesafe; ikincisi ise uyguladığınız katmanların sayısıdır. Bu sebeple lütfen uygulama talimatlarını dikkatle takip ediniz. Plasti Dip®'i istediğiniz zaman yüzeye tekrar uygulayabilirsiniz.


Plasti Dip® sökülebilir mi?

Plasti Dip® kaplama dilediğiniz zaman kolayca sökülebilir. Plasti Dip® kaplamanın sökülememesinin tek nedeni tavsiye edilen kalınlıkta uygulanmamış olmasıdır. İnce uygulanmış Plasti Dip® kaplama malzemesi sökülürken çok küçük parçalara ayrılır ve bu durum çok can sıkıcı bir hal alır. Bu nedenle Plasti Dip®, yüzeye en az 6 kat uygulanmalıdır. Plasti Dip® kaplama malzemesi en iyi kendisine yapışacağı için üst üste uygulanan katmanlar güçlü bir kıvam oluşturur ve sökme işlemi sırasında tek parça halinde soyulma sağlar.


Plasti Dip® kaç katman olarak uygulanmalıdır?

Kaplanan yüzey yoğun güneş ışınlarına, yoğun kar ve buza veya çok sayıda çakıl taşına maruz kalmayacak ise önerilen katman sayısı en az 6’dır. Zorlu ortam koşullarına dayanıklı olabilmesi için ekstra birkaç katman daha Plasti Dip® sıvı kauçuk kaplama uygulanabilir.


Plasti Dip® ile kaplanmış yüzey; güneş, yağmur, kar, tuz gibi etmenlerden etkilenir mi?

Plasti Dip® kaplama; UV ışınları, güneş ışınları, yüksek sıcaklık, buz, yağmur ve toz gibi etmenlere karşı yüzeyi korur. Kış aylarında Plasti Dip®, jantlarınızı ve arabanızı tamamen korumak için birebirdir.


Plasti Dip® benzine dayanıklı mıdır?

Plasti Dip® solvent bazlı bir kaplama malzemesidir bu sebeple benzin ile uyum sağlamayabilir. Bu nedenle benzin deposu doldurulurken Plasti Dip® ile kaplanmış yüzeyleri koruma altına almanız gerekmektedir. İncelticiler ve diğer solvent bazlı ürünler de kaplamaya zarar verebilir.


Plasti Dip® sıvı kauçuk kaplamayı uygulayabilmek için aracımı veya jantlarımı nasıl hazırlamalıyım?

Plasti Dip® uygulanacak yüzeyin bütün yağ, kir ve pislikten arındırılmış olması gerekmektedir. Kaplanacak alanın çevresinin maskelenmesi, uygulama sonrası çevre temizliği için size kolaylık sağlar.


Plasti Dip® sıvı kauçuk kaplamayı her yüzeye uygulayabilir miyim?

Plasti Dip® tüm yüzeylere uygulanabilir fakat alacağınız sonuçlar ugulama yüzeyleri arasında farklılıklar gösterebilir. Plasti Dip® uygulamasından alacağınız sonuç; aracın yaşına, uygulanan kat miktarına, yüzeyin eskiden herhangi bir kaplama malzemesi ile temas etme durumuna bağlıdır. Bu gibi durumlar Plasti Dip®’ in yüzeye tutunma gücünü etkileyebilir. Uygun koşullar sağlandığında Plasti Dip® sorunsuz bir deneyim sunar. Her uygulamadan önce, küçük bir alanda deneme uygulaması yapmanız kesinlikle tavsiye edilir.


Plasti Dip®, uygulanan yüzeye zarar verir mi?

Plasti Dip® tüm kullanıcıları tarafından beğenilen ve tavsiye edilen bir üründür. Kumaş vb. gibi dokulu veyumuşak yüzeylerden sökülme garantisi verilmemektedir. Her uygulamadan önce, uygulanacak yüzeyin küçük bir kısmında deneme yapılması önemlidir.


Plasti Dip® uygulanan yüzey nasıl temizlenmelidir?

Plasti Dip®’ in kimyevi karışımını çözme ihtimali olan maddelerden kesinlikle uzak durulmalıdır. Sadece su ve sabun (oto şampuanı, cam temizleyicileri vb.) kullanarak Plasti Dip® uygulanan yüzey kolaylıkla temizlenir.


Plasti Dip® kaplamanın üzerine vernik atılması zorunlu mudur?

Plasti Dip® ile kaplanmış yüzeylere vernik atılması bir zorunluluk belirtmez fakat aracınızın veya kapladığınız herhangi bir yüzeyin, kaplanmışlık hissi vermeyecek şekilde görünmesini istiyorsanız vernik kullanmak yararınıza olacaktır. Birçok kullanıcı tarafından tavsiye edilen vernik uygulaması, ürünün yüzeyde daha iyi tutunmasını sağlamaktadır.


Plasti Dip® farlar ve arka lambalar için kullanılabilir mi?

Plasti Dip® sıvı kauçuk kaplama aracınızın farlarını ve arka lambalarını etkiler bu nedenle komple kaplama esnasında o kısımların maskelenmesi gerekmektedir. Farların veya arka lambaların ışık yoğunluğunu azaltmak için Plasti Dip® Duman Gri ürününü rahatlıkla kullanabilirsiniz.


Plasti Dip® ile kaplanmamış alanlara sadece şeffaf ürün uygulayabilir miyim?

Şeffaf Plasti Dip® ürünleri ister önceden kaplanmış yüzeyde ister daha önce Plasti Dip® ile kaplanmamış yüzeylerde kullanılabilir. Ekstra matlık veya parlaklık sağlamak için ve boya koruması için çok kullanışlı bir üründür.


Plasti Dip®, jantlarımı kış aylarında kardan ve buzdan koruyabilir mi?

Plasti Dip; kışın en zorlu şartlarına karşı oldukça dirençli olduğu için, aracının orijinal yüzeyini kar ve buzdan çok iyi korur. Aracınızı ve jantlarını zorlu kış koşullardan korumak için Plasti Dip®mükemmel sonuç verir.


Plasti Dip® püskürtme tabancası ile püskürtülebilir mi?

Plasti Dip® püskürtücüler ve püskürtme tabancaları kullanarak püskürtülebilir, ancak önce inceltilmesi gerekmektedir. Ksilen, toluen veya nafta, 1: 1 oranında karıştırılarak kullanılabilir. Bireysel kullanım için tasarlanmış çok amaçlı, türbin HVLP püskürtme tabancalı Earlex Spray Station HV3500 ürününü inceleyebilirsiniz.


Beyaz Plasti Dip® ile siyah bir araba kaplanabilir mi?

Kaplanabilir ancak zıt renkleri tamamen kapatabilmek için normal kullanımdan bir miktar fazla Plasti Dip® kullanmak gerekmektedir. Örneğin sedan bir araç için ortalama 9 litre ürün kullanılmakta iken zıt renge çevirmek için bu miktar 11 litreye çıkabilir.

Bu tip işlemler için orta renk bir arakat uygulaması aracın daha hızlı kaplanmasını sağlamaktadır. Örneğin siyah arabanın üzerine gri bir arakat atıldıktan sonra uygulanacak olan beyaz renk daha iyi sonuç verebilir.