Plasti Dip - Tiner - 250ml

Plasti Dip ® Araç Kaplama Ürün Özellikleri

Plasti Dip araç kaplama ürünü otomotiv sektöründe genel olarak yıpranmış ve deforme olmuş yüzeylerin düşük maliyetle yenilenmesi amacı ile kullanılır. Kaplandığı yüzeyi renklendirir. Üstelik yeniden sökülebilir. Bununla birlikte plasti dip istediğiniz her alanda kullanabileceğiniz bir sıvı kaplama üründür.

Örneğin; Plasti Dip ile gri olan bir yüzeyi kısa sürede ve düşük maliyetli olarak istediğiniz renge dönüştürebilirsiniz. Böylece hem yüzeyin rengini değiştirirsiniz hem de yüzeyin orijinal boyasını çizilmelere karşı korumuş olursunuz. İstediğiniz zaman da kolayca kaplamayı sökerek aracınızı orijinal rengine döndürebilirsiniz. Kaplamanın özel yapısı sayesinde sökme işlemini elinizle kolayca yapabilirsiniz ve bu işlem sırasında aracınızın orijinal boyasına hiç bir zarar gelmez.

Plasti Dip bir çok alanda kullanıldığı gibi şuan birçok ülke gibi bizde de otomotiv sektöründe çok fazla kullanılmaktadır. Plasti dip ile aracınızı komle kaplayabilir, iç aksamlarda torpido, direksiyon, kapı kolları, vites, göğüslük gibi alanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca dış karasörde sadece belli yerleri ya da jantlarınızı kaplayabilirsiniz. Plasti dip ile ister yenileme amaçlı ister renklendirme amaçlı isterseniz koruma amaçlı kullanabilirsiniz. Plasti dip ile araç kaplaması yapıldığında boya tabancası kullanmanızı tavsiye ederiz. 
 

Özellikler 

  • Aşınmalara her türlü hava şartlarına ve UV ışınlarına karşı dayanıklıdır.
  • Asite, tuza yağa ve bazik maddelere karşı dayanıklıdır.
  • Kuruduktan sonra elastiklerini sürekli korur.
  • Kokusuzdur ve silikon içermez
  • İstenildiğinde tekrar çıkarabilinir.
  • Metal, ahşap, plastik, doku, cam, taş üzerine yapışır. 

 

 

kapladığınız yüzeyden kolayca sökülür..

Plasti Dip uygulaması gibi sökülmesi de kolay bir üründür. Kolay ve pratik bir şekilde uygulandığı yüzeyden sökülebilir. Ekstra malzemelere gereksinim duyumazsınız. Plasti Dip uyguladığınız alandan daha kolay sökülebilmesi için uygulama öncesinde ve uygulama sonrasında dikkat etmeniz gerken birkaç küçük ayrıntı var. Bunlardan ilki uygulama öncesinde. Plasti Dip uygulayacağınız alanın büyüklüğüne bağlı olarak ürünü optimum kalınlık sağlayacak şekilde kullanmalısınız. Özellikle ilk kat Plasti Dip uygulaması yüzeye tutunma açısından önemlidir. Sonraki katları uygulama videolarımızdaki örnekleri izleyerek inceleyebilirsiniz. Unutmayın ne kadar kalın bir Plasti Dip yüzeyi sağlarsanız sökme işlemi o kadar kolay olur. Sökme işlemi için ortam ısısının da büyük önemi vardır. Özellikle soğuk kış şartlarında PlastiDip ürününü bağlandığı yüzeyden biraz daha zor sökebilirsiniz. Soğuk ile birlikte Plasti Dip ürünü bilinen plastik davranışı ile sertleşir ve yüzeye daha kuvvetli tutunur. Bu sebeple plasti dip ürününü özellikle oda sıcaklığında sökmeye çalışmalısınız. Böylece, Plasti Dip 'i az bir iş gücü ile kapladığınız alandan yeniden ve kaplama yüzeyine zarar vermeden sökebilirsiniz.

 

 

 

 

plasti dip son yılların en inovatif ürünü..

Plasti Dip, kaplandığı yüzeyi korur ve üstün yeteneği ile renklendirir. Plasti Dip jant kaplama, komple araç kaplama, kaporta aksamları için koruma ve kaplama amaçlı, amblemler, trimler, paspaslar, orta konsollar, direksiyon, çamurluk, paspaslar, manifold, motor koruma kapağı ve aklınıza gelebilecek diğer tüm aksamlarda "koruma, kaplama, onarma, yenileme, yalıtım ve renk değiştirme amaçlı" olarak kullanılmaktadır. Plasti Dip sıvı kauçuk kaplama ürünü özellikle kullanmadan önce elinizdeki spreyleri 3 ile 5 dakika arasında çalkalamanız gerekmektedir.

Plasti Dip ürünü uygulama işleminde en iyi sonucu almak için uygulama öncesinde tozdan ve rüzgardan korunaklı kapalı bir alan temin etmeniz gerekebilir. Ortam sıcaklığının 16 ile 20 derece arasında olması uygun olacaktır. Plasti Dip 'i uygulayacağınız yüzeyin toz, su ve yağdan arındırılması şarttır. Uygun ortam sağlandığında PlastDip 'i kaplamak istediğiniz yüzey üzerinde uygulamaya başlayabilirsiniz. Plasti Dip 'in önerilen kullanım şekli ilk bir kaç saniyelik püskürtmenin farklı bir yüzey üzerinde yapılması ve ardından asıl yüzey üzerinde uygulamaya geçilmesidir.

Plasti Dip Efekt Spreyler dışındaki tüm plasti dip spreyler astar gerektirmeden doğrudan kaplanacak yüzeye uygulanabilir. Kaplanacak yüzey eğer koyu bir renk ise ve siz kaplama için  açık tonlarda bir Plasti Dip uygulayacaksınız kapatma işlemini hızlandırmak için önerimiz öncelikle kaplanacak yüzeye Gri Plasti Dip ürününü ilk kat için isteğe bağlı olarak kullanabilir ve işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Plasti Dip kapatıcı yeteneği güçlü olan bir malzemedir. Kaplanacak alan ile kaplama yapılacak rengin çok farklı renklerde olması gibi durumlar dışında altına gri renk Plasti Dip ürünü uygulamanız gerekmez.

Bilinmesi gereken bir diğer konu ise Plasti Dip Efekt Spreyler, Plasti Dip kaplanmış yüzeylere efekt verme amaçlı olduğu için sadece Plasti Dip uygulanmış yüzeylerde kullanılabilir. 

Plasti Dip uygulayacağınız yüzeyin tüm kenarlardan 10 cm daha dışa doğru uygulanır. Bu konudaki uygulama inceliklerini özellikle videolarımızı izleyerek öğrenebilirsiniz. Uygulamaya yani sprey ile püskürterek kaplama yapmaya, 10 cm dışarıdan başlanır, 10 cm dışarıda bitirilir. Böylece malzemenin iç bölgelerine olduğu gibi kenarlarına yani bitiş noktalarına da eşit şekilde kaplama sağlamaktadır.

 

 

siz hayal edin, plasti dip renklendiresin..

Plasti dip ile yapabilecekleriniz sadece hayallerinizle sınırlı.. Ahşap nesneler, halılar, duş kabinleri, brandalar, çatı yalıtım malzemeleri, bahçe havuzları, mutfak eşyaları, mobilyalar, bilgisayarınız, mobil telefonunuz, sehpa ve sandalye ayakları, kapı kolları, su depoları, armatürler, kapı yüzeyleri, tv sehbası ve aklınıza hayalinize gelebilecek diğer tüm yüzeylere tutunabilir, renklendirir ve yeniden sökülebilir olmasından sonraki zamanlarda size yeni deneyimler sunabilir. Üstelik bu durumda bile söküldüğü yüzeye zarar vermez.

Piyasaya ilk sürüldüğünde püskürtme tabancaları ile uygulanabilmekte idi ancak günümüzde sprey kutular içerisinde herkesin kullanabileceği türde Plasti Dip Spreyler geliştirilmiştir. Sıvı olarak püskürtülmekte ve kuruduğunda plastik kıvamına gelip, püskürtüldüğü alana tutunmaktadır. Üstelik bu ürün uygulama yüzeyine zarar vermeden dilediğiniz zaman yeniden sökülebilir. Otomobil uygulamalarında oldukça başarılı ve dayanıklıdır. Basınçlı su altında yapılan testlerde, ürünün mukavemet göstererek deforme olmadığı görülmüştür. Plasti Dip araç kaplama, jant kaplama, kaporta aksamları için koruma ve kaplama amaçlı, amblemler, trimler, paspaslar, orta konsollar, direksiyon, çamurluk, paspaslar, manifold, motor koruma kapağı, el aletleri ve eldivenler için kaydırmazlık sağlar, çatlaklar ve ekyerleri, aküler, elektronik devre kartları ve aklınıza gelebilecek diğer tüm aksamlarda "koruma, kaplama, onarma, yenileme ve yalıtım amaçlı" olarak kullanılmaktadır.

Evinizde, ofisinizde, tüm yaşam alanlarınızda kullanabileceğiniz etkili bir kaplama ürünü olan Plasti Dip, inovatif yönlerinin dışında sökülebilir olması, çok farklı renk seçeneklerinde yeniden kullanabilmeyi mümkün hale getiriyor. Plasti Dip çatıdaki su deposundan, mutfaktaki tabure ayaklarına kadar bir çok üründe kullanılabilmektedir. Sehpa, masa, kapı kolu, elektrik prizleri, hasırlar, elbise askıları, kalorifer boruları vb aklınıza gelebilecek bir çok malzeme ve yüzey üzerinde kullanılabilir. Otomobiller, deniz araçları ve mimari proje maketlerinin renklendirilmesinde de kullanılmaktadır.

Sıvı Kauçuk Kaplama Solüsyonları

Eksi 35 dereceye ve artı 140 dereceye kadar dayanabilen ürünümüz her türlü iklim şartlarında gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Otomobilinizin ya da jantlarınızın renklerini değiştirmek için tonla para harcamayın. plasti dip diğer kaplama yöntemlerine göre oldukça ekonomiktir. Üstelik rengi tekrar değiştirmek istediğinizde, uygulama yaptığınız alanda sökmeniz oldukça basittir. Bir kaç dakika içerisinde uygulama yaptığınız alanı temizleyebilirsiniz. Kolayca sökülebiliyor olmasına rağmen sürtmelere, tazyikli suya ve ısıya oldukça dayanıklıdır. 

 

Plasti Dip® spreyi uygularken yüzeyden ne kadar uzak tutmalıyım?
Plasti Dip® spreyi uygularken, sprey yüzeyden 15 cm uzakta tutulmalıdır!

 

Plasti Dip® yüksek sıcaklığa ve zorlu yollara karşı dayanıklı mıdır?
Plasti Dip® kaplama malzemesi 90 derece ye kadar dayanıklıdır, zorlu yollarda ve Ralli arabalarında dahi ürünün yüzeyi tutuşu ve dayanıklılığı kullanıcılar tarafından önerilmektedir. Fakat ısıya karşı Plasti Dip® direnci, kaplanmış yüzeyin ısıya ne kadar süre maruz kaldığı ve ısıya ne şekilde maruz kaldığı gibi etmenlerle birlikte değişiklik gösterir. Plasti Dip® ile kaplanmış yüzey; büyük darbelere maruz kalmadığı ve kimyevi maddelerle temas etmediği sürece yüksek sıcaklığa dayanıklıdır. Her defasında uygulamadan önce deneme yapmanız tavsiye edilmektedir.

 

Plasti Dip® sıvı kauçuk kaplamanın uzun süre kalıcı olması için nelere dikkat etmek gerekir?
Plasti Dip®’in yüzeyde uzun süre kalması doğru uygulanmasına bağlıdır. Plasti Dip®, kaplanılan yüzeyi çok iyi kavrar ve dayanıklılık sağlar. Plasti Dip uygulanırken dikkat edilmesi gereken iki önemli detay vardır. Birincisi, sprey ile yüzeyin arasındaki mesafe; ikincisi ise uyguladığınız katmanların sayısıdır. Bu sebeple lütfen uygulama talimatlarını dikkatle takip ediniz. Plasti Dip®'i istediğiniz zaman yüzeye tekrar uygulayabilirsiniz.

 

Plasti Dip® sökülebilir mi?
Plasti Dip® kaplama dilediğiniz zaman kolayca sökülebilir. Plasti Dip® kaplamanın sökülememesinin tek nedeni tavsiye edilen kalınlıkta uygulanmamış olmasıdır. İnce uygulanmış Plasti Dip® kaplama malzemesi sökülürken çok küçük parçalara ayrılır ve bu durum çok can sıkıcı bir hal alır. Bu nedenle Plasti Dip®, yüzeye en az 6 kat uygulanmalıdır. Plasti Dip® kaplama malzemesi en iyi kendisine yapışacağı için üst üste uygulanan katmanlar güçlü bir kıvam oluşturur ve sökme işlemi sırasında tek parça halinde soyulma sağlar.

 

Plasti Dip® kaç katman olarak uygulanmalıdır?
Kaplanan yüzey yoğun güneş ışınlarına, yoğun kar ve buza veya çok sayıda çakıl taşına maruz kalmayacak ise önerilen katman sayısı en az 6’dır. Zorlu ortam koşullarına dayanıklı olabilmesi için ekstra birkaç katman daha Plasti Dip® sıvı kauçuk kaplama uygulanabilir.

 

Plasti Dip® ile kaplanmış yüzey; güneş, yağmur, kar, tuz gibi etmenlerden etkilenir mi?
Plasti Dip® kaplama; UV ışınları, güneş ışınları, yüksek sıcaklık, buz, yağmur ve toz gibi etmenlere karşı yüzeyi korur. Kış aylarında Plasti Dip®, jantlarınızı ve arabanızı tamamen korumak için birebirdir.

 

Plasti Dip® benzine dayanıklı mıdır?
Plasti Dip® solvent bazlı bir kaplama malzemesidir bu sebeple benzin ile uyum sağlamayabilir. Bu nedenle benzin deposu doldurulurken Plasti Dip® ile kaplanmış yüzeyleri koruma altına almanız gerekmektedir. İncelticiler ve diğer solvent bazlı ürünler de kaplamaya zarar verebilir.

 

Plasti Dip® sıvı kauçuk kaplamayı uygulayabilmek için aracımı veya jantlarımı nasıl hazırlamalıyım?
Plasti Dip® uygulanacak yüzeyin bütün yağ, kir ve pislikten arındırılmış olması gerekmektedir. Kaplanacak alanın çevresinin maskelenmesi, uygulama sonrası çevre temizliği için size kolaylık sağlar.

 

Plasti Dip® sıvı kauçuk kaplamayı her yüzeye uygulayabilir miyim?
Plasti Dip® tüm yüzeylere uygulanabilir fakat alacağınız sonuçlar ugulama yüzeyleri arasında farklılıklar gösterebilir. Plasti Dip® uygulamasından alacağınız sonuç; aracın yaşına, uygulanan kat miktarına, yüzeyin eskiden herhangi bir kaplama malzemesi ile temas etme durumuna bağlıdır. Bu gibi durumlar Plasti Dip®’ in yüzeye tutunma gücünü etkileyebilir. Uygun koşullar sağlandığında Plasti Dip® sorunsuz bir deneyim sunar. Her uygulamadan önce, küçük bir alanda deneme uygulaması yapmanız kesinlikle tavsiye edilir.

 

Plasti Dip®, uygulanan yüzeye zarar verir mi?
Plasti Dip® tüm kullanıcıları tarafından beğenilen ve tavsiye edilen bir üründür. Kumaş vb. gibi dokulu ve yumuşak yüzeylerden sökülme garantisi verilmemektedir. Her uygulamadan önce, uygulanacak yüzeyin küçük bir kısmında deneme yapılması önemlidir.

 

Plasti Dip® uygulanan yüzey nasıl temizlenmelidir?
Plasti Dip®’ in kimyevi karışımını çözme ihtimali olan maddelerden kesinlikle uzak durulmalıdır. Sadece su ve sabun (oto şampuanı, cam temizleyicileri vb.) kullanarak Plasti Dip® uygulanan yüzey kolaylıkla temizlenir.

 

Plasti Dip® kaplamanın üzerine vernik atılması zorunlu mudur?
Plasti Dip® ile kaplanmış yüzeylere vernik atılması bir zorunluluk belirtmez fakat aracınızın veya kapladığınız herhangi bir yüzeyin, kaplanmışlık hissi vermeyecek şekilde görünmesini istiyorsanız vernik kullanmak yararınıza olacaktır. Birçok kullanıcı tarafından tavsiye edilen vernik uygulaması, ürünün yüzeyde daha iyi tutunmasını sağlamaktadır.

 

Plasti Dip® farlar ve arka lambalar için kullanılabilir mi?
Plasti Dip® sıvı kauçuk kaplama aracınızın farlarını ve arka lambalarını etkiler bu nedenle komple kaplama esnasında o kısımların maskelenmesi gerekmektedir. Farların veya arka lambaların ışık yoğunluğunu azaltmak için Plasti Dip® Duman Gri ürününü rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Plasti Dip® ile kaplanmamış alanlara sadece şeffaf ürün uygulayabilir miyim?
Şeffaf Plasti Dip® ürünleri ister önceden kaplanmış yüzeyde ister daha önce Plasti Dip® ile kaplanmamış yüzeylerde kullanılabilir. Ekstra matlık veya parlaklık sağlamak için ve boya koruması için çok kullanışlı bir üründür.

 

Plasti Dip®, jantlarımı kış aylarında kardan ve buzdan koruyabilir mi?
Plasti Dip; kışın en zorlu şartlarına karşı oldukça dirençli olduğu için, aracının orijinal yüzeyini kar ve buzdan çok iyi korur. Aracınızı ve jantlarını zorlu kış koşullardan korumak için Plasti Dip®mükemmel sonuç verir.

 

Plasti Dip® püskürtme tabancası ile püskürtülebilir mi?
Plasti Dip® püskürtücüler ve püskürtme tabancaları kullanarak püskürtülebilir, ancak önce inceltilmesi gerekmektedir. Ksilen, toluen veya nafta, 1: 1 oranında karıştırılarak kullanılabilir. Bireysel kullanım için tasarlanmış çok amaçlı, türbin HVLP püskürtme tabancalı Earlex Spray Station HV3500 ürününü inceleyebilirsiniz.

 

Beyaz Plasti Dip® ile siyah bir araba kaplanabilir mi?
Kaplanabilir ancak zıt renkleri tamamen kapatabilmek için normal kullanımdan bir miktar fazla Plasti Dip® kullanmak gerekmektedir. Örneğin sedan bir araç için ortalama 9 litre ürün kullanılmakta iken zıt renge çevirmek için bu miktar 11 litreye çıkabilir.

Bu tip işlemler için orta renk bir arakat uygulaması aracın daha hızlı kaplanmasını sağlamaktadır. Örneğin siyah arabanın üzerine gri bir arakat atıldıktan sonra uygulanacak olan beyaz renk daha iyi sonuç verebilir.

 

 

Plasti Dip - Tiner - 250ml

  • 26,50TL
  • Vergiler Hariç: 22,46TL

Etiketler: tiner