İndirim % 2 EFEKT RENK Plasti Dip® + 2 STANDART RENK Plasti Dip® Sprey Kampanyası

Plasti Dip® Sıvı Kauçuk Kaplama


Plasti Dip® Lastik Kaplama ister sıvı halde, ister sprey şeklinde- etkileyici şekilde çok yönlü.

• Daldırma, fırça ile sürme veya sprey ile püskürterek lastik kaplama çeşididir.

• Her türlü hava şartlarına ve UV ışınlarına karşı dayanıklıdır, su geçirmez ve silikonsuzdur.

• Kuruduktan sonra sürekli olarak elastik yapısını korur ve kokusuzdur.

• Tekrar sökülebilir

• Astar ile birlikte kullanıldığında, yapışma mukavemeti son derece güçlüdür.

• Sızıntısı olan ve kritik noktalar için, koruyucu tabaka sağlar.


Plasti Dip® Lastik Kaplama korur, lastik kaplar, sızdırmazlık sağlar ve kayganlığı önler. Zorlu koşullar altında bile, yüksek esneklik elde edilmektedir.

Plasti Dip® Lastik Kaplama kırılmaz, sürtünmelere karşı dayanıklıdır. Neme, asitlere ve tuzlara karşı dayanıklıdır.

Plasti Dip® Lastik Kaplama, metal, ahşap, cam, taş, lastik, beton, kumaş, halat, karbon fiber, fiberglas, kumaş, cam yünü ve daha birçok malzeme üzerine yapışır.


Daha fazla bilgi

Kullanım Alanları

Sanayi, inşaat sektörü, otomotiv, ahşap işleme ve metal işleme sektöründe, genel olarak üretim yapılan alanlarda, deniz, marina, her türlü tarım, elektrik santralleri, ev ve el sanatları, hobi, model yapım ve birçok farklı alanlarında kullanılabilir.


Kullanım Kılavuzu

• Yüzeyler tüm ayırıcı maddelerden arındırılmış olması gerekmektedir.

• Uygulama sıcaklığı yaklaşık 20°C olmalıdır.

• Hava kabarcıklarını önlemek için, sprey kutusu kullanmadan önce iyice sallanmlıdır.

• İlk tabaka uygulamasından sonra, istenilen kalınlığa kadar, her bir tabaka arası yaklaşık olarak 5-10 dk. kurumaya bırakılması gerekir.

• En iyi sonucu alabilmek için, işlem 5-6 kez tekrarlanmalıdır.

• Sprey kutuları, kullanım sonrası ters cevrilip hava gelinceye kadar sıkılırsa hortum içindeki malzeme temizlenir daha sonraki kulanımlarda sorun oluşturmaz.

• Solvent veya Tinere duyarlı yüzeylerde, işlem öncesi hassasiyet testinin yapılması tavsiye edilir!


Saklama Koşulları ve Raf Ömrü

• Açılmamış olarak + 20°C de raf ömrü 3 yıldır

• Açılmış kutu 6 ay içeresinde tüketilmelidir

• Plasti Dip® Lastik Kaplama ürünü kuru yerde ve güneş ışınlarından koruyarak muhafaza ediniz.


S.S.S. Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Plasti Dip® Lastik Kaplama hangi yüzeylerde kullanılır?
Cevap: Plasti Dip® Lastik Kaplama neredeyse tüm yüzeylerde kullanılır, örneğin ahşap, doku, taş, plastik, fiberglas, gibi ve daha bir çok maddelerde. Tekstilde kullanıldığında tekrar sökülebilme özelliğini kaybeder!

Soru: Plasti Dip® Lastik Kaplama ne kadar mukavemetli dir?
Cevap: Plasti Dip® Lastik Kaplama oldukca güçlü bir mukavemete sahiptir. Mesela basınclı su tabancalarına karşı dayanıklıdır.

Soru: Plasti Dip® Lastik Kaplama nasıl uygulanır?
Cevap: Plasti Dip® Lastik Kaplama daldırılarak, fırca veya rulo yardımı ile sürülerek yada sprey veya hava basınçlı tabanca ile püskürtülerek uygulanabilir.

Soru: 1m² için ne kadar Plasti Dip® Lastik Kaplamaya ihtiyacım var?
Cevap: 0,2 mm lik bir katman kalınlığında takribi 150g Plasti Dip® Lastik Kaplama gerekir.

Soru: İşlem başında elde edilen kaplama kalınlığı nedir?
Cevap: Uygulama yöntemine bağlı olarak takribi 0,2 mm dir.

 

Plasti Dip® spreyi uygularken yüzeyden ne kadar uzak tutmalıyım?
Plasti Dip® spreyi uygularken, sprey yüzeyden 15 cm uzakta tutulmalıdır!

 

Plasti Dip® yüksek sıcaklığa ve zorlu yollara karşı dayanıklı mıdır?
Plasti Dip® kaplama malzemesi 90 derece ye kadar dayanıklıdır, zorlu yollarda ve Ralli arabalarında dahi ürünün yüzeyi tutuşu ve dayanıklılığı kullanıcılar tarafından önerilmektedir. Fakat ısıya karşı Plasti Dip® direnci, kaplanmış yüzeyin ısıya ne kadar süre maruz kaldığı ve ısıya ne şekilde maruz kaldığı gibi etmenlerle birlikte değişiklik gösterir. Plasti Dip® ile kaplanmış yüzey; büyük darbelere maruz kalmadığı ve kimyevi maddelerle temas etmediği sürece yüksek sıcaklığa dayanıklıdır. Her defasında uygulamadan önce deneme yapmanız tavsiye edilmektedir.

 

Plasti Dip® sıvı kauçuk kaplamanın uzun süre kalıcı olması için nelere dikkat etmek gerekir?
Plasti Dip®’in yüzeyde uzun süre kalması doğru uygulanmasına bağlıdır. Plasti Dip®, kaplanılan yüzeyi çok iyi kavrar ve dayanıklılık sağlar. Plasti Dip uygulanırken dikkat edilmesi gereken iki önemli detay vardır. Birincisi, sprey ile yüzeyin arasındaki mesafe; ikincisi ise uyguladığınız katmanların sayısıdır. Bu sebeple lütfen uygulama talimatlarını dikkatle takip ediniz. Plasti Dip®'i istediğiniz zaman yüzeye tekrar uygulayabilirsiniz.

 

Plasti Dip® sökülebilir mi?
Plasti Dip® kaplama dilediğiniz zaman kolayca sökülebilir. Plasti Dip® kaplamanın sökülememesinin tek nedeni tavsiye edilen kalınlıkta uygulanmamış olmasıdır. İnce uygulanmış Plasti Dip® kaplama malzemesi sökülürken çok küçük parçalara ayrılır ve bu durum çok can sıkıcı bir hal alır. Bu nedenle Plasti Dip®, yüzeye en az 6 kat uygulanmalıdır. Plasti Dip® kaplama malzemesi en iyi kendisine yapışacağı için üst üste uygulanan katmanlar güçlü bir kıvam oluşturur ve sökme işlemi sırasında tek parça halinde soyulma sağlar.

 

Plasti Dip® kaç katman olarak uygulanmalıdır?
Kaplanan yüzey yoğun güneş ışınlarına, yoğun kar ve buza veya çok sayıda çakıl taşına maruz kalmayacak ise önerilen katman sayısı en az 6’dır. Zorlu ortam koşullarına dayanıklı olabilmesi için ekstra birkaç katman daha Plasti Dip® sıvı kauçuk kaplama uygulanabilir.

 

Plasti Dip® ile kaplanmış yüzey; güneş, yağmur, kar, tuz gibi etmenlerden etkilenir mi?
Plasti Dip® kaplama; UV ışınları, güneş ışınları, yüksek sıcaklık, buz, yağmur ve toz gibi etmenlere karşı yüzeyi korur. Kış aylarında Plasti Dip®, jantlarınızı ve arabanızı tamamen korumak için birebirdir.

 

Plasti Dip® benzine dayanıklı mıdır?
Plasti Dip® solvent bazlı bir kaplama malzemesidir bu sebeple benzin ile uyum sağlamayabilir. Bu nedenle benzin deposu doldurulurken Plasti Dip® ile kaplanmış yüzeyleri koruma altına almanız gerekmektedir. İncelticiler ve diğer solvent bazlı ürünler de kaplamaya zarar verebilir.

 

Plasti Dip® sıvı kauçuk kaplamayı uygulayabilmek için aracımı veya jantlarımı nasıl hazırlamalıyım?
Plasti Dip® uygulanacak yüzeyin bütün yağ, kir ve pislikten arındırılmış olması gerekmektedir. Kaplanacak alanın çevresinin maskelenmesi, uygulama sonrası çevre temizliği için size kolaylık sağlar.

 

Plasti Dip® sıvı kauçuk kaplamayı her yüzeye uygulayabilir miyim?
Plasti Dip® tüm yüzeylere uygulanabilir fakat alacağınız sonuçlar ugulama yüzeyleri arasında farklılıklar gösterebilir. Plasti Dip® uygulamasından alacağınız sonuç; aracın yaşına, uygulanan kat miktarına, yüzeyin eskiden herhangi bir kaplama malzemesi ile temas etme durumuna bağlıdır. Bu gibi durumlar Plasti Dip®’ in yüzeye tutunma gücünü etkileyebilir. Uygun koşullar sağlandığında Plasti Dip® sorunsuz bir deneyim sunar. Her uygulamadan önce, küçük bir alanda deneme uygulaması yapmanız kesinlikle tavsiye edilir.

 

Plasti Dip®, uygulanan yüzeye zarar verir mi?
Plasti Dip® tüm kullanıcıları tarafından beğenilen ve tavsiye edilen bir üründür. Kumaş vb. gibi dokulu ve yumuşak yüzeylerden sökülme garantisi verilmemektedir. Her uygulamadan önce, uygulanacak yüzeyin küçük bir kısmında deneme yapılması önemlidir.

 

Plasti Dip® uygulanan yüzey nasıl temizlenmelidir?
Plasti Dip®’ in kimyevi karışımını çözme ihtimali olan maddelerden kesinlikle uzak durulmalıdır. Sadece su ve sabun (oto şampuanı, cam temizleyicileri vb.) kullanarak Plasti Dip® uygulanan yüzey kolaylıkla temizlenir.

 

Plasti Dip® kaplamanın üzerine vernik atılması zorunlu mudur?
Plasti Dip® ile kaplanmış yüzeylere vernik atılması bir zorunluluk belirtmez fakat aracınızın veya kapladığınız herhangi bir yüzeyin, kaplanmışlık hissi vermeyecek şekilde görünmesini istiyorsanız vernik kullanmak yararınıza olacaktır. Birçok kullanıcı tarafından tavsiye edilen vernik uygulaması, ürünün yüzeyde daha iyi tutunmasını sağlamaktadır.

 

Plasti Dip® farlar ve arka lambalar için kullanılabilir mi?
Plasti Dip® sıvı kauçuk kaplama aracınızın farlarını ve arka lambalarını etkiler bu nedenle komple kaplama esnasında o kısımların maskelenmesi gerekmektedir. Farların veya arka lambaların ışık yoğunluğunu azaltmak için Plasti Dip® Duman Gri ürününü rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Plasti Dip® ile kaplanmamış alanlara sadece şeffaf ürün uygulayabilir miyim?
Şeffaf Plasti Dip® ürünleri ister önceden kaplanmış yüzeyde ister daha önce Plasti Dip® ile kaplanmamış yüzeylerde kullanılabilir. Ekstra matlık veya parlaklık sağlamak için ve boya koruması için çok kullanışlı bir üründür.

 

Plasti Dip®, jantlarımı kış aylarında kardan ve buzdan koruyabilir mi?
Plasti Dip; kışın en zorlu şartlarına karşı oldukça dirençli olduğu için, aracının orijinal yüzeyini kar ve buzdan çok iyi korur. Aracınızı ve jantlarını zorlu kış koşullardan korumak için Plasti Dip®mükemmel sonuç verir.

 

Plasti Dip® püskürtme tabancası ile püskürtülebilir mi?
Plasti Dip® püskürtücüler ve püskürtme tabancaları kullanarak püskürtülebilir, ancak önce inceltilmesi gerekmektedir. Ksilen, toluen veya nafta, 1: 1 oranında karıştırılarak kullanılabilir. Bireysel kullanım için tasarlanmış çok amaçlı, türbin HVLP püskürtme tabancalı Earlex Spray Station HV3500 ürününü inceleyebilirsiniz.

 

Beyaz Plasti Dip® ile siyah bir araba kaplanabilir mi?
Kaplanabilir ancak zıt renkleri tamamen kapatabilmek için normal kullanımdan bir miktar fazla Plasti Dip® kullanmak gerekmektedir. Örneğin sedan bir araç için ortalama 9 litre ürün kullanılmakta iken zıt renge çevirmek için bu miktar 11 litreye çıkabilir.

Bu tip işlemler için orta renk bir arakat uygulaması aracın daha hızlı kaplanmasını sağlamaktadır. Örneğin siyah arabanın üzerine gri bir arakat atıldıktan sonra uygulanacak olan beyaz renk daha iyi sonuç verebilir.

 

 

2 EFEKT RENK Plasti Dip® + 2 STANDART RENK Plasti Dip® Sprey Kampanyası

  • 841,00TL
  • 691,00TL
  • Vergiler Hariç: 575,83TL

Mevcut Seçenekler: